Toplum genellikle offroad sporunu erkeklerin yaptığı bir aktivite olarak algılar. Fakat Ankara Offroad Kulübü’nün ilk ve tek kadın üyesi Dr. GÜNNUR YÜCE, bu algıyı kırmaya kararlı. Uzun ve yoğun geçen tıp eğitimi ve meslek hayatının ardından kendine daha fazla zaman ayırmaya karar veren Dr. Yüce, aradığı hobiye adrenalinin ve doğanın kollarında rastladı.

Offroad bir doğa sporu, içinde heyecan, eğlence, rekabet, zorluk, yani aslında doğanın ta kendisi var,” diyor Dr. Yüce. Offroad sporuna yıllardır meraklı olan ve bu sporu yapmak için cesaret, zeka ve bilgiye sahip olan herkes, cinsiyet farkı gözetmeksizin, bu sporu yapabilir.

Yıllar boyunca çeşitli kurslara (tiyatro, yabancı dil, yazarlık, piyano vs) ve spor aktivitelerine (pilates, yoga, yüzme,tenis..) katıldıktan sonra aradığı heyecanı offroad sporunda buldu. “Zaten çok sevdiğim mesleğim de adrenalin yani heyecan kaynağı olduğuna göre hobim de bu yönde olabilirdi,” diye açıklıyor.

Kendi offroad aracını aldıktan sonra direksiyona geçen Dr. Yüce, Ankara Offroad Kulübü’ne tesadüfen karşılaştığı bir pazar günü katıldı. İki yıldır bu sporda kendini geliştirmeye çalışan Dr. Yüce, kullandığı aracın özelliklerini ve sınırlarını iyi bilmenin önemini vurguluyor. Bu konuda en büyük destekçisi ise hiç şüphesiz Ankara Offroad Kulübü.

Bu adrenalin dolu yolculuğa atılmak isteyen kadınları teşvik ediyor Dr. Yüce: “İlgi duyan ve aramıza katılmak isteyen hemcinslerimi kulübümüze davet ediyorum.” Ve ekliyor: “Haydi ojeli eller direksiyona!”

Dr. GÜNNUR YÜCE, kadınların offroad sporunda da başarılı olabileceğinin canlı bir örneği olarak, hem kadınları hem de erkekleri doğa sporlarına davet ediyor. Offroad sporu, herkesin, doğayı ve adrenalin dolu anları seviyorsa, yapabileceği bir spor dalıdır. Dr. YÜCE’nin bu yolculuğunda ona katılmaya ne dersiniz?

Kedisi Anlatıyor ;

KADIN OFFROAD PİLOTU VAR MI?

Evet ben varım; GÜNNUR YÜCE   

Ankara Offroad kulübünün ilk ve şimdilik tek kadın üyesiyim.Tıp doktoruyum.Uzmanlık alanım Kadın Hastalıkları ve Doğum.

    Uzun ve yoğun geçen eğitim ve meslek hayatım nedeniyle hobi edinmeye fırsatım olmamıştı.Son yıllarda iş hayatımda özel çalışmaya ve kendime daha çok zaman ayırmaya karar verdim.Ve çeşitli kurslar (tiyatro,yabancı dil, yazarlık, piyano vs),spor aktiviteleri(pilates, yoga, yüzme,tenis..) denemeye başladım.Hiç birinde aradığımı bulamayınca aradığım duygunun ne olduğunu düşünmeye başladım ve buldum ; ADRENALİN

   Zaten çok sevdiğim mesleğim de adrenalin yani heyecan kaynağı olduğuna göre hobim de bu yönde olabilirdi.Bunun üzerine doğa ve araba tutkumu da katarak  yola çıktım yani yoldışına :OFFROAD!!

    Hayatı da bir yola benzetirsek bazen  otoban, bazen dağ yolu,bazen tamamen yol dışına çıkarak yolculuk yapıyoruz ve birşekilde yolumuza devam edebiliyorsak bunu otomobil ile de yapabiliriz mottosuyla yola koyuldum.

     Arkadaşlarımın araçlarıyla birkaç gezi sonrası ,kendi offroad aracımı alıp direksiyona geçtim. Bir pazar günü tek başıma çıktığım yolda tamamen tesadüf eseri karşılaştığım ANKARA OFFROAD kulübünün peşine takıldım :)) Çok güzel bir günde ,güzel bir aileye, üyesi olmaktan gurur duyduğum Ankaraoffroad ailesine katıldım.

     Offroad bir doğa sporu, içinde heyecan, eğlence, rekabet,zorluk,yani aslında doğanın ta kendisi var. Toplumda genellikle erkeklerin yaptığı bir spor olarak algılanmasına rağmen, offroad içinde doğa sevgisi ve adrenalin tutkusu olan kadın erkek farketmeksizin herkesin yapabileceği bir spor dalı.

     Cesaret, zeka ve bilgi bu sporda olması gereken özelliklerin başında geliyor.Kullandığınız aracın özelliklerini, kendinizin ve aracınızın limitlerini iyi bilmeniz gerekiyor.Ben 2 yıldır yaptığım bu spor dalında kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve bu konuda en büyük destekçim tabiki ANKARA OFFROAD..

      İlgi duyan ve aramıza katılmak isteyen hemcinslerimi kulübümüze davet ediyorum..Haydi ojeli eller direksiyona