Ankara Offroad yarışında eşini yardımcı pilot olarak aldığı için yavaş gitmesi konusunda sürekli ikazlar alsada co-pilotu ile s1 birinciligi ile adını offroad tarihine yazdıran Ahmet Arslan 3.7 Cheroke katıldığı yarışta A haber kanalına konu olan pilotlarımız arasındadır.
Melsek olarak da Asya Avrupa afrika saçekimi sampiyonu herkesi saçlandıran ,son saç bükücü!! Ekimci doktorumuz Ahmet Arslan …mesleği gereği yumuşamış elleri yüzünden Arabasının lastiğini Ankara Offroad ekip arkadaşları olmadan değiştiremeyen dağı taşı delen konumsuz korkusuz Ankara Offroad izinde lider kadroda yerini almaktadır .

Ayrıca meslek olarak uzman saç ekimci olan Ahmet Arslan gurubun kellerini saçlandıran özelliği sayesinde gurubun doktoru konumundadır. Hard off-road icrası sırasında oluşan kaza ve yaralanmalarda ilk yardım üstünlüğü ile güven veren sağlıkçımız bir beyaz önlüklüden beklenen performansın çok ötesinde bir pilottur.

Ahmet Arslan, çok yönlü bir kişilik sergileyen başarılı bir sağlık profesyoneli ve saç ekim merkezi sahibi. O, sadece iş hayatında değil, aynı zamanda kişisel ilgi alanlarında da oldukça enerjik ve kararlıdır. Bunun en büyük kanıtı, Arslan’ın offroad yarışlarına olan ilgisidir.

Jeep’in 3.7 litrelik modeli, Arslan’ın offroad yarışlarındaki vazgeçilmezidir. Bu araç, üstün motor gücü ve sert arazi performansı sayesinde, Ahmet Bey’in offroad maceralarının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Kendisi, offroad yarışlarına bu kadar tutkun olmasının nedenini, doğayı ve adrenalin dolu anları sevmesine bağlıyor.

Ahmet Arslan, yıllar boyunca Ankara Offroad Derneği’nin aktif bir üyesi olmuştur. Kendisinin “kırılan dökülen umrumda değil” felsefesi, aslında offroad sporuna olan derin sevgisinin bir göstergesidir. Bu spor, genellikle araçların hasar görmesini içerir ve Arslan’ın bu duruma karşı kayıtsız kalması, onun bu spora olan bağlılığını göstermektedir.

Sağlıkçı olarak Ahmet Bey, insanlara yardım etme ve hayatlarını iyileştirme konusundaki tutkusunu, saç ekim merkezinde de sürdürüyor. Saç ekimi, kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olabilecek bir prosedür ve Ahmet Bey, bu alanda yaptığı çalışmalarla birçok insanın yaşam kalitesini arttırıyor.

Ahmet Arslan, sert bir offroad yarışçısı olmasının yanı sıra, aynı zamanda kararlı ve başarılı bir sağlık profesyoneli. Kendisini sadece bir role sıkıştırmadan, yaşamının farklı alanlarında tutkusunu sürdüren bir kişi olarak tanımlayabiliriz. Her alanda olduğu gibi, offroad’da da ‘sert oynayan’ Ahmet Arslan, hayatının her alanında olduğu gibi bu tutkuda da dur durak bilmiyor.